גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

בטאגל

בטאגל

בטאין (Trimethylglycine), הינו חומר ביוכימי חיוני במחזור מתיונין/הומוציסטאין. הבטאין פועל כתורם קבוצות מתיל (ליפוטרופי, משפר את פעילות הכבד). בנוסף הבטאין עוזר בשימור האוסמולריות הבין-תאית ומגן על החלבונים מתהליכי דנטורציה.
פרמקוקינטיקה: ה בטאין נספג במהירות רבה ועובר תהליכים מטבוליים נרחבים. 
אופן פעולה: העברת קבוצת מתיל להומוציסטאין באמצעות האנזים Betaine-homocyteine methyltransferase.
תרומה תזונתית: מחקרים שנעשו, במתן בטאין לעופות, נמצא שתוספת בטאין שיפרה את תפוקת החזה בתרנגולות ות. הודו לפיטום.
בטאין ופעילות אוסמוליטית: שמירה על מאזן המים בתאים מתבססת על משאבות יונים, הצורכות אנרגיה רבה. הבטאין, בפעילותו האוסמוליטית, מסייע לשימור מאזן המים ברמת התא, ומסתמך פחות על "משאבות היונים" הצורכות אנרגיה רבה.
בטאין כתורם קבוצת מתיל: כתורם קבוצת מתיל, בתהליכי סינתוז המתיונין, הבטאין תורם בתהליכי סינתזת החלבונים בגוף.

תווית
הרכב/תכולה בטאין הידרוכלוריד 40%
התוויות בתהליכי עקה כהכבדת חום. שלשולים. בקרה אוסמוטית: פעילות אוסמוטית מגינה של הבטאין, עבודות שנעשו בלהקות תרנגולי הודו, מצאו הפחתה משמעותית של הלחות ברפד, בלהקות שטופלו בביוטין בהשוואה ללהקות לא מטופלות. קוקצידיוזיס. מאמרים שונים נכתבו בנושא בטאין וקוקצידיוזיס, הדעות בנושא יעילות בטאין בתמונה פתולוגית זו שנויות במחלוקת, אך אין ספק, שתוספת בטאין בצמוד לטיפול במחלה, מסייע בהתאוששות הלהקה מאירוע פתולוגי זה. היונופורים, המוספים לתערובת כאמצעי מניעה נגד מחלת הקוקצידיוזיס, פוגעים ביעילות הפיכת הכולין לבטאין, בגלל עיכוב מעבר יונים בממברנה המיטוכונדריאלית. תוספת בטאין במי השתיה, עשויה להועיל במקרים פתו-פיסיולוגיים כמו דרישות מטבוליות גבוהות בעופות בעלי קצב גדילה מהיר, מחלה או פגיעה אוסמוטית ברמה התאית.
דרכי הגשה ומינון עופות ותרנגולי הודו: 1.25-2.50 מ"ל לליטר מי שתיה, למשך 5-7 ימים, ו/או לפי הוראות הרופא הוטרינר המטפל.
אחסון שמור במקום קריר, יבש ומוגן מאור, הרחק מהישג ידם של ילדים.
אריזה 5 ליטר