גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

תרכיבים חיים

ויר 108

תרכיב חי מוחלש נגד מחלת הגמבורו

מחולל המחלה: נגיף Birnavirus.

אופן הפצת המחלה: נגיף הגמבורו, הינו מדבק ביותר ומתפשט במהירות בין עוף לעוף באמצעות ההפרשות. אנשים, ציוד ורכבים הם דרכי ההעברה העיקריות של הנגיף מחווה לחווה.

זמן דגירה: 3 ימים.

בעלי כנף רגישים: תרנגולות.

מופע קליני-פתולוגי: המופע הקליני נחלק לשתי צורות עיקריות. צורה תת-קלינית: בצורהזו, הנגיף פוגע בלהקה 10-7 ימים הראשונים לחייה וגורם לניוון הבורסה ע"ש פבריציוס. ניוון זה פוגע במערכת החיסונית של העוף דבר המונע מהלהקה להתמודד ביעילות עם גורמים מדבקים אחרים. התוצאה: "להקת קטסטרופה" אשר עשויה להסתבך בזיהומים שונים וביצועיה המקצועיים ירודים. הצורה הקלינית: הנגיף פוגע בלהקה בגיל 3 שבועות ואילך. הסימנים הקליניים כוללים רביצה, לעיתים עם רגליים משוכות לאחור, רעד, לשלשת לבנה ותמותה. מהלך המחלה הוא בד"כ 7-6 ימים, כאשר שיא התמותה נרשם ביום השלישי למחלה. שיעור התמותה נע בין 2% ל- 8% אך יכול גם להגיע לשיעורים גבוהים יותר (בד"כ בקווים הגנטים הקלים).

טיפול ומניעה: מניעת הצורה התת-קליני של מחלת הגמבורו מתבססת על חיסון להקות הרביה, במטרה להקנות רמת נוגדנים אימהיים גבוהה, המגנה על הצאצאים בשבועות הראשונים לחייהם. תרכיבים חיים ומומתים משמשים למניעת המופע הקליני של המחלה.

תווית
מידע כללי
מוצרים דומים
הרכב/תכולה כל מנת תרכיב מכילה, לפחות 103.5EID50 נגיף דלקת בורסה מדבקת (גמבורו) חי, זן 2512 Winterfield.
התוויות חיסון תרנגולות נגד מחלת דלקת בורסה מדבקת (גמבורו).
הוראות שימוש השימוש בתרכיב עפ"י הוראות רופא וטרינר מטפל. המס את התרכיב המיובש ב-5 מ"ל מים מעוקרים או רתוחים ומקוררים. השתמש בתרכיב מיד לאחר המסתו.
דרכי הגשה ומינון הקפד על מינון של מנה לעוף בכל גיל. דלל כל 1,000 מנות תרכיב ב-40 מ"ל מים מעוקרים או רתוחים ומקוררים. טפטף טיפה אחת לעין או לנחיר באמצעות בקבוק טפטוף מתאים. מי שתייה: יש להפסיק הוספת חומרי חיטוי למים 3-2 ימים לפני מתן החיסון. מי שתייה: הצמא את התרנגולות במשך 2-1 שעות לפני החיסון (בהתאם למזג האוויר). הכן כמות מים הנצרכת ע"י הלהקה במשך 2-1 שעות. הוסף "ניוטרהכלור כחול" מתוצרת ביוואק, לנטרול הכלור במי השתייה עפ"י ההוראות המצורפות לתכשיר. לאחר כ-15 דקות, הוסף את התרכיב המומס למי השתייה וערבב היטב. חדש את הספקת המים רק עם גמר צריכת כל כמות המים המכילים את התרכיב.
הערות התרכיב מיועד לחיסון להקות בריאות בלבד. יש לאחסן התרכיב בהתאם להנחיות. עם סיום השימוש יש להשמיד שאריות התרכיב.
אחסון בקירור , 8°C-2°C, מוגן מקרינת שמש ישירה.
אריזה תרכיב ויר 108 משווק באריזות של 10 בקבוקי זכוכית, המכילים 1,000, 2,500 או 5,000 מנות כל אחד.

תרכיב גמבורו חי, משמש לחיסון להקות תרנגולות במטרה למנוע הידבקות הלהקה במחלה ולשמש כ-Priming בלהקות רביה לפני החיסון המומת.