גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

תרכיבים חיים

ויר 119

מחולל המחלה: נגיף Reo.

אופן הפצת המחלה: הנגיף מופץ בין עוף לעוף באמצעות הלשלשת (העברה אופקית). העברה דרך הביצה (העברה אנכית) מהווה דרך העברה בולטת בין להקות הרביה לצאצאים.

זמן דגירה: שונה בהתאם לסוג העוף, הגיל, זן הנגיף, דרך ההדבקה והוא נע בין מספר ימים לשבועות אחדים.

בעלי כנף רגישים: תרנגולות, תרנגולי הודו ופסיונים.

מופע קליני-פתולוגי: בעופות רביה כבדה המחלה מאובחנת בד"כ בגיל 10-6 שבועות.בעופות מבחינים בקשיי הליכה, נפיחות באזור הגידים והפרקים. במקרים קיצוניים תיתכן אף קריעה של הגידים. לעיתים ההדבקה מסתבכת בזיהומים משניים, בד"כ סטאפילוקוקוס. בעופות פיטום, ההדבקה בנגיף הריאו גורמת לפסילת כשרות נרחבת במשחטה ומסבה נזק כלכלי כבד למשקי הפטם.

טיפול ומניעה: חיסון להקות הרביה בתרכיב חי ומומת במהלך הגידול במטרה למנוע הדבקה של להקת הרביה והפצת הנגיף לצאצאים.

תווית
הרכב/תכולה כל מנת תרכיב מכילה, לפחות 104.5TCID50 נגיף ריאו (Reo) חי, זן S1133.
התוויות חיסון תרנגולות, נגד מחלת דלקת גידים/פרקים, הנגרמת ע"י נגיף ריאו (Reo).
הוראות שימוש השימוש בתרכיב עפ"י הוראות רופא וטרינר מטפל בלבד. השתמש במזרקים מעוקרים ונקיים משאריות חומרי חיטוי. הכן מדלל לתרכיב ריאו (Reo) תוצרת ביוואק בהתאם למספר המנות הנדרש. אין להשתמש במדלל ששינה צבעו או שהופיעו בו משקע או עכירות. המס את התרכיב המיובש ב 5- מ"ל מדלל ריאו (Reo) וודא שהתרכיב הומס במלואו והעבר את כל התרכיב המומס לבקבוק המדלל. ערבב היטב והשתמש בתרכיב המדולל מיד.
דרכי הגשה ומינון הקפד על מינון של מנה לעוף. הזרק לעוף 0.2 מ"ל של התרכיב המדולל, בהזרקה תוך שרירית או תת עורית בצוואר.
הערות התרכיב מיועד לחיסון להקות בריאות בלבד. יש לאחסן התרכיב בהתאם להנחיות. יש להשתמש בתרכיב המדולל תוך שעתיים מהמסתו. עם סיום השימוש יש להשמיד שארית התרכיב. הקפד על מועד חיסון של לא פחות משבוע לאחר חיסון בתרכיב מארק. הקפד לחסן להקות רביה לפחות חודשיים לפני תחילת איסוף ביצי רביה, על מנת למנוע העברת הנגיף לצאצאים.
אחסון בקירור 8°C-2°C, מוגן מקרינת שמש ישירה. המדלל: במקום קריר ויבש.
אריזה תרכיב ויר 119 משווק באריזות של 10 בקבוקי זכוכית, המכילים 500, 1,000 או 2,000 מנות כל אחד. לכל בקבוק מצורף מדלל בבקבוק זכוכית של 500 מנות (100 מ"ל), 1,000 מנות (200 מ"ל) או 2,000 מנות (400 מ"ל).