גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

תרכיבים חיים

ויר 220

תרכיב חי מוחלש נגד מחלת הניוקסל והברונכיטיס המדבקת

מחולל מחלת הניוקסל: נגיף Paramyxo. ידוע סרוטיפ אחד בלבד, אך קיימים מגוון נגיפים שאלימותם שונה. נהוג לסווגם כ: לנטוגנים (חסרי אלימות כמעט), מזוגנים (בעלי אלימות בינונית) וולוגנים (זנים אלימים).

טיפול ומניעה: מניעת המחלה מתבססת על תוכנית חיסונים קפדנית, הכוללת תרכיבים חיים ותרכיבים מומתים. במדינת ישראל, חיסון הניוקסל הוא חיסון חובה וקיימות הוראות חיסון ברורות המתוות את תוכנית החיסון לכל שלוחה ושלוחה.

מחולל מחלת הברונכיטיס המדבקת: נגיף Coronavirus.

אופן הפצת המחלה: נגיף הברונכיטיס המדבקת, הינו נגיף מדבק ביותר העובר מעוף לעוף במהירות רבה עד כדי נגיעות של 100%. הנגיף יכול לעבור באוויר גם מרחקים גדולים ולהדביק חוות שכנות.

טיפול ומניעה: חיסונים חיים ומומתים. בשל יכולת הנגיף להשתנות בתכיפות, אי התאמה בין התרכיבים לזני השדה יכולה להביא לשיעור הגנה נמוך והתפרצויות של המחלה גם בלהקות מחוסנות.

תווית
הרכב/תכולה כל מנת תרכיב מכילה, לפחות 107.0EID5 נגיף ניוקסל חי מוחלש, זן VH ולפחות 103.5EID50 נגיף ברונכיטיס מדבקת חי מוחלש, זן H-120.
התוויות חיסון תרנגולות נגד המחלות ניוקסל וברונכיטיס מדבקת.
הוראות שימוש השימוש בתרכיב עפ"י הוראות רופא וטרינר מטפל. המס את התרכיב המיובש ב -5 מ"ל מים מעוקרים או רתוחים ומקוררים. השתמש בתרכיב מיד לאחר המסתו.
דרכי הגשה ומינון הקפד על מינון של מנה לעוף בכל גיל. ריסוס או ערפול: וודא שהמרסס או המערפל נקיים וללא שאריות של חומרי חיטוי. כייל את המרסס והתאימו לריסוס או ערפול. דלל כל 1,000 מנות תרכיב ב 300-100- מ"ל מים מעוקרים או רתוחים ומקוררים. הפסק פעולת המאווררים בלול לפני הערפול. רסס/ערפל 60-30 ס"מ מעל ראשי העופות במרסס/מערפל מתאים ומכוון.
טפטוף: דלל כל 1,000 מנות תרכיב ב-40 במ"ל מים מעוקרים או רתוחים ומקוררים. טפטף טיפה אחת לעין או לנחיר באמצעות בקבוק טפטוף מתאים.
מי שתייה: יש להפסיק הוספת חומרי חיטוי למים 3-2 ימים לפני מתן החיסון. הצמא את התרנגולות במשך 2-1 שעות לפני החיסון (בהתאם למזג האוויר). הכן כמות מים הנצרכת ע"י הלהקה במשך 2-1 שעות. הוסף "ניוטרהכלור כחול" מתוצרת ביוואק, לנטרול הכלור במי השתייה עפ"י ההוראות המצורפות לתכשיר. לאחר כ-15 דקות, הוסף את התרכיב המומס למי השתייה וערבב היטב. חדש את אספקת המים רק עם גמר צריכת כל כמות המים המכילה את התרכיב.
הערות התרכיב מיועד לחיסון להקות בריאות בלבד. יש לאחסן התרכיב בהתאם להנחיות. עם סיום השימוש יש להשמיד שארית התרכיב.
אחסון בקירור 8°C-2°C, מוגן מקרינת שמש ישירה.
אריזה תרכיב ויר 220 משווק באריזות של 10 בקבוקי זכוכית, המכילים 1,000, 2,500, 4,000 או 5,000 כל אחד.